Програма Європейського Союзу для України>

 

Цей проект фінансується Європейським Союзом


Описання Проекту


Проект «Підтримка інтеграції України до Транс’європейської транспортної мережі ТЄМ-Т» (Проект ТЄМ-Т) є партнерським проектом Уряду України та Європейського Союзу, представленим в Україні Делегацією Європейської Комісії у Києві.

 Команда проекту ТЄМ-Т працює з Міністерством Транспорту та Зв’язку України (МТЗУ). Спеціалісти як Європейського Союзу, так і України спільно розроблятимуть стратегію та план дій для розвитку міцніших зв’язків між транспортними системами України та Європейського Союзу. Багато транспортних направлень України буде включено до стратегії та плану.

У плані будуть запропоновані міри для покращення ефективності та безпеки дорожнього руху, а також рекомендована інвестиційна програма для покращення транспортної інфраструктури автомобільних доріг, залізничного, авіаційного та морського транспорту.

Проект надасть допомогу МТЗУ у визначенні сфер, де більша гармонізація транспортної політики та практика могла би бути включена до процесу реформ в Україні. Результатом буде створення більш сприятливого інвестиційного клімату в Україні та позитивного ефекту на торгівлю та пасажирське обслуговування. Міцніші зв’язки з транспортною мережею Європейського Союзу також допоможуть покращенню потенціалу української транспортної системи.

Проект доповнює проекти «Твіннінг», які так само підтримують МТЗУ та забезпечують експертні поради тимчасово відряджених працівників транспортних міністерств Європейського Союзу працівникам МТЗУ щодо транспортної політики та безпеки.

Проект допоможе зміцнити можливості Міністерства та координувати та просувати широке коло питань модернізації транспорту, що охоплюють такі сфери, як мультимодальний транспорт, організація транзиту через кордони та важливу для всіх сфер логістики.

Результатом цього стане перелік інвестиційних проектів, відібраних у порядку їх релевантності для економіки України. Це стане ще більш важливим у зв’язку з оздоровленням світових економік та можливістю міжнародних фінансових агентств та інших інституцій збільшувати інвестиції в Україну. У кожній галузі транспорту будуть визначені найбільш важливі проекти для посилення українських зв’язків з Європою.

Проект було продовжено і він буде тривати до кінця 2011  рокую, замість раніше планованого 2010 року. Його початок у 2008 році співпав з погіршенням у світовій економіці та, як наслідок, зменшенням обсягів міжнародної торгівлі. У відповідь ми надали пораду МТЗУ щодо заходів по Плану негайних дій для мінімізації негативних наслідків спаду. Ця робота триває. На додаток, ми внесли істотний вклад у оновлення формулювання транспортної політики, яку готує МТЗУ. Вона допоможе прояснити майбутній напрямок стратегії та тактику, яку необхідно використовувати для досягнення ключових цілей транспортної галузі, поставлених Урядом. 

Подальша робота буде включати розвиток кола сценаріїв планування транспортного сектору на основі оцінюваних потреб транспортної галузі та передбачення руху на короткий та довгий термін, після закінчення поточного складу.

Одна з найважливіших сфер діяльності – забезпечення України добре навченими людьми на вірних посадах у кожному секторі транспорту. Ми допомогли МТЗУ запровадити систему аналізу необхідних тренінгів. Наступним кроком стане навчання в Україні та відвідування об’єктів, щоб побачити, як деякі країни ЄС управляють специфічною транспортною діяльністю.

Проект ТЄМ-Т продовжуватиме приймати участь у розробці національної транспортної політики. Після її визначення ми будемо допомагати у створенні галузевих стратегій та реформ для залізниці, дорожньої інфраструктури та автомобільного транспорту, морського та водного транспорту, та галузі цивільної авіації. Результатом стане єдиний план розвитку мультимодального транспорту, який зможе запропонувати користувачам вибір найкращого виду для будь-яких вимог, як для пасажирів так і для вантажів.

Таким чином, буде розроблена сучасна рентабельна система, нешкідлива для довколишнього середовища, повністю інтегрована у Європейську транспорту систему, конкурентоспроможна та здатна задовольняти вимогам клієнтів в Україні та її сусідів для спільної економічної та соціальної вигоди впродовж довгих років.

Офіс Проекту знаходиться у Києві, на проспекті Перемоги, 57, в офісі № 1312. Питання або пропозиції до команди Проекту необхідно направляти на ім’я Леса Чізмена.

Тел.: +38 044 201 0867

e-mail:
26 січня 2010 року Спільний Комітет на своєму першому засіданні ухвалив список Пріоритетів Порядку Денного Угоди про Асоціацію Україна-ЄС на 2010 рік

Список Пріоритетів Порядку Денного Угоди про Асоціацію Україна-ЄС на 2010 рік


Інші проекти, які фінансуються ЄС

 

 

Twinning logo

Твінінг. Підтримка розробки та впровадження транспортної політики в Україні завершений

Розробка техніко-економічного обґрунтування  портів України завершений

TRACECA Міжнародні логістичні  центри для країн Кавказу та Західних ННГ країн   завершений

TRACECA Міжнародні логістичні  центри для країн Кавказу та Західних ННГ країн

TRACECA Морські магістралі на Чорному та Каспійському морях завершений

TRACECA Безпека наземного транспорту в країнах  завершений

TRACECA Транспортный диалог и взаимодействие между ЕС и соседними странами и странами Центральной Азии - Первый Предварительный Отчет Январь 2010

TRACECA Розвиток загальної системи управління безпекою та співпраці у сфері морської безпеки та попередження забруднення від суден на Чорному та Каспійському морях